تابوت تابوت .

تابوت

آموزش تصويري نحوه ايجاد گره قلاب بافي براي افراد مبتدي

در اين پست بصورت تصويري، نحوه زدن يك گره قلاب بافي كه پايه شروع يادگيري قلاب بافي مي باشد را به شما ياد مي دهيم. دقت كنيد كه تصاوير متحرك هستند و اجازه دهيد صفحه به طور كامل لود شود.

مرحله‌ي اول- ايجاد يك گره خفت

نخ مورد نظر را خوابانيده و با حلقه كردن آن يك گره ايجاد كنيد مطمئن شويد كه طرف كوتاه‌تر يا دم نخ شما روي طرف بلندتر آن قرار گرفته باشد سپس ابزار را به‌طرف سمت بلندتر نخ فشار دهيد نخ وسط را بين انگشت شست و انگشت سبابه گرفته و نخ را به‌آرامي بيرون بكشيد و آن را به دم نخ بياويزيد و حلقه را محكم بكشيد.

مرحله‌ي دوم _ گره زدن حلقه

حلقه را در دست چپ خود گرفته و قلاب به داخل حلقه سر دهيد حلقه را به دور قلاب گره بزنيد گره خيلي سخت نباشد زيرا نخ بايد آزاد باشد نكته من چپ دست بوده‌ام و با دو دست كار مي‌كنم من ترجيح مي‌دهم روشي كه مادرم به من ياد داد آموزش دهيم زيرا به خاطر كيفيت مطلوب در چند كتاب چاپ شده‌اند.

مرحله سوم_ چگونه نخ را نگه دارم

طرف بلند نخ را به دور انگشت كوچك پيچيده و به دور انگشت اشاره بتابانيد. دم كوتاه نخ را با انگشت وسط و انگشت حلقه بگيريد. قلاب را در دست راست خود نگهداريد. اين روش نگه‌داشتن نخ و قلاب فضاي كافي براي حركت قلاب به وجودمي آورد و نخ كشش مورد نظرش را از دست نمي‌دهد. چندين روش براي نگهداري نخ و قلاب وجود دارد شما بايد امتحان كنيد ببينيد كدام روش براي شما بهتر است.

مطلب مرتبط و مفيد! آموزش تصويري ساخت شمع تزئيني و فانتزي (بسيار زيبا)

مرحله‌ي چهارم _ شروع زنجيره

مانند تصوير بالا انجام دهيد.

مرحله پنج _ انتهاي زنجيره

حلقه را خيلي تنگ و سفت نكشيد بافت حلقه دوم را با كشيدن نخ از ميان حلقه دوم ادامه دهيد تا يك زنجيره‌ي ديگر تشكيل شود

مرحله‌ي شش_ شروع رديف اول

براي شروع رديف اول قلاب دوزي يكتايي قلاب را در زنجيره‌ي دوم قلاب قرار دهيد حالا شما دو حلقه به دور قلاب خود داريد.

مرحله‌ي هفت _ قلاب دوزي رديف زنجيره‌اي

نخ را با دست چپتان گرفته و آن را از ميا ن حلقه‌ي اول بيرون بكشيد شما دو حلقه خواهيد داشت روي قلاب خود نخ را دوپا ر گرفته و از ميان هر دو حلقه بيرون بكشيد اين مراحل را تكرار كنيد تا اين كه به انتهاي رديف زنجيره‌ي خود برسيد براي قلاب دوزي رديف‌هاي بيشتر يك زنجيره را در آخر هر دو انتهاي رديف يافته شده بتابانيد سپس با شروع رديف بعدي ادامه دهيد

مرحله‌ي هشت _ پايان

براي اتمام كار طرف بلند نخ را بريده و آن را ازميان حلقه بيرون بكشيد به خاطر داشته باشيد كه مهم نيست چه مي‌بافيد مهم اين است كه نحوه‌ي كار شما چگونه باشد.

اگر سوالي در اين زمينه داريد با ما مطرح كنيد تا به آن پاسخ دهيم.

منبع: هنر فردي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۹:۱۱ توسط:من موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :